V prosinci L.P. 1979 ukončila svoji činnost skupina PREZENCE, protože se dva z jejich členů Jaromír Heralecký (Spektrum, Privilegium-Puls) a Miloš Dočkal (Spektrum, Z-System) museli připravovat na maturitu. Vzhledem k tomu, že ale i její další člen Jiří Hnízdil nechtěl předčasně zakončit doposud úspěšné tažení na hudebním poli třebíčskem, domluvili se Jirka a Miloš, že na jaře roku 1980 spolu s Leošem Outratou (Magnet, Dimenze), Jiřím Tomanem (Dimenze), Vladimírem Mijovičem (Privilegium-Puls), zvukařem a osvětlovačem-techniky Prezencí (Jan Durda, Miroslav Gric), založí skupinu novou, ale s náročnějším repertoárem.
První potíže byly se zpěvákem, jelikož žádný v té době nebyl volný nebo vhodný. Po pokusu s Liborem Mejzlíkem to nebylo 'ono'.
Trefou do černého byla volba v podobě Pavla Macháta (Magnet, Dimenze), kterému padl repertoár skupiny jako ušitý.
První zkouška se konala v polovině dubna 1980 a po dalších pěti se dalo konstatovat, že se to dá poslouchat. Zkoušky se v té době konaly ve společenské místnosti bytového družstva - v býv.kotelně naproti škole na nám. Osvobození (dnes Václavské nám.) Tato zkušebna však nevyhovovala, proto se sháněly nové, vhodnější prostory. Mezitím se Miloš rozstonal se zápalem plic a jaho nemoc a maturita zbrzdily vývoj - uvedení skupiny na veřejnost. Po všech nesnázích se však podařilo sehnat novou zkušebnu - KD v Ptáčově, kde si skupina dala v srpnu roku 1980 název
WATT 80. Kvalita zkušebny po stránce akustické a tepelně-izolační byla velmi na nízké úrovni, ale dalo se to vydržet neboť probíhala jednání se svazákem Augustinem o přemístění na Hájek. Skupina byla zaregistrována (jak to bylo tehdejší povinností) pod hlavičku Oblastního podniku služeb v Třebíči (padla na to jedna víkendová brigáda na stavbě domu soudruha ředitele ve Vladislavi). V září se vrátil z vojny Todor Čolakov, se kterým se počítalo na post bubeníka (Miloš se dostal na VŠ), ale i když měl Tošek k dispozici nahrávky a demo repertoáru WATTů, před nadcházejícími přehrávkami (jak to bylo taktéž tehdejší povinností) byl po nezdařených pokusech o výměnu přikurtován nastálo u paliček a bicích Miloš.
WATT zkoušel až se z něj kouřilo a pak přišlo to na co se nikdo netěšil a přijít to muselo, ale každý se těšil až bude 'potom':
Přehrávky 17.9.1980 v dnešním Národním domě na Karlově nám., před hodnotící porotou (Vl. Mijovič st., Helena Nosková-dnes vede Slunko, Kida Janík ze Swingu a kluci z Articulusu). Spolu s dalšími kapelami usilujícími o možnost veřejně vystupovat (Matador 60%, BDD 50% a jednou dechnou) jsme tedy přehráli svůj výběr (Víme, Moudrý muž a Silný vítr), za což jsme obdrželi krásných prvních 50%, z čehož dle tehdejších pravidel plynula možnost veřejně hrát za 'těžký prachy' - cca 100,-/zábava/os. (viz statistika).

A pak nastal čas zábav: ta první v Trnavě, která bývala označována Mekkou začínajících skupin - jejich odpalovací rampou (Meteor, Prezence, Watt80,...) Z elektronicky-akustického a ostatního doplňujícího zařízení by jistě profíky i tenkrát klepla pepka, ale my jsme měli radost že nám funguje to, co máme - viz později uvedený historický 'seznam aparátu'.
Kapele se vcelku dařilo upoutat dostatek posluchačů, ale kvalita produkce stále nebyla na uspokojivé úrovni. Proto po mnoha rozborech a rozhovorech odešel zvukař Jan Durda (Hans) (Elitex, Magnet, Privilegium-Puls, Prezence) a byl nahrazen bývalým kytaristou skupin Magnet a Dimenze Lubošem Brabcem (Brabčákem), který se zrovna vrátil z povinné vojenské účasti na obraně vlasti a tak si spolu s Miroslavem Gricem (Sparks - který prý podle mladých třebíčských diváků rakouské televize z oka vypad členu skupiny Sparks) - osvětlovacím technikem vzali na starost vcelku důležitou (již i v té době) oblast: zvuk a světla.

Na dokreslení atmosféry: začátek zábavy, jak vypadal u Wattů na přelomu let 1980/1981:
Tma, všude (na jevišti i sále) za mírného neklidu účastníků zábavy, který se co vteřinu zvyšuje. Neklid se přenáší i do účinkujících - nervózní Vláďa Mijovič (nemůže ve tmě najít ty správné ovladače syntezátoru), a v tom výkřik 3 - 2 - 1 - START a výbuch syntezátoru, který přechází v monotónní přerušovaný sykot, 4 údery na Hi-Hat, basa+bicí se rozjedou a až po několika taktech se rozjede celá kapela, kdy to všechno řve a vře řítíce se tmou za světla stroboskopu, a je završeno zpěvem Pavla Macháta, kdy se rozsvítí všechna světla a dynamika udělá své.
Ostatní dění zábavy se nevymykalo dnešním zvykům mimo požívání jiných než tabákových a alkoholických produktů.

Čekají nás změny?
V prosinci roku 1980 si 2.kytarista Jirka Toman a basák Leoš zakoupili za velké peníze nové mikrofony AMD řady 4 v řádu cca 2.000,- Kčs (tehdy by za to bylo třebas 800 piv desítek nebo se na to dělalo přes 1 měsíc...), které nahradily původní - nazývané 'poláky', které přešly zvučit bicí. Koncem listopadu si také Jirka Hnízdil zakoupil novou kytaru zn. Hagstróm (se kterou ale stejně nebyl spokojen). V té době taky začala kapele sloužit 'Toman-cholana', díky které se line super zvuk kytar.
Okolo Vánoc 1980 začaly kolovat po Třebíči mezi zainteresovanými zvěsti, že po rozpadu skupiny Matador odejde od Wattů Leoš Outrata a možná ještě někdo další k právě obnovované skupině, což se podle důvěrného pohovoru se zainteresovanými vůbec nezakládá na pravdě...
Následují krátká hodnocení jednotlivých akcí, které korespondují se statistikou jež je také v příloze těchto stránek.

26.12.1980 - Horní Újezd: kritický večer pro bicí - absolutní nefunkčnost zpětné kontroly zvuku - tenkrát se odposlechy objevovaly jen ojediněle... Výborně se na zábavě dařilo Daně Navrkalové z Trnavy (dále jen Bufina), na kterou zbylo hodně jídla od večeře, což s radostí svému tělu poskytla. Vláďa Mijovič si pořídil 'kouzelnou krabičku' - Phaser, Jirka Hnízdil se nenechal zahanbit a též si pořídil Phaser-Coloursound. Mirek Gric se poprvé objevil s ještě nedokončeným ovládacím panelem pro osvětlení pódia, který vizuálně zaujme důstojné místo vedle mixu pod pódiem. Zaláskovali se Pavel a Jana, Leoš a Věra.
27.12.1980 - Panská Lhota: tam se stala pro nás nová věc, která některé příjemně překvapila - asi 17 letý fanoušek si přišel pro autogramy a další chlapík z Luk n./Jihl. nám dal svoji adresu a žádal o zaslání plakátu s podpisy. Protože se asi nejednalo o provokaci, tak vzhledem ke krátkému působení kapely to byl pozitivní úkaz! Jinak se fotilo a fotilo (snad z toho něco bude) - bylo viz fotogalerie I. Jirka Toman si při večeři 'pochutnal' na moravském uzeném v limonádovém nálevu (z vlastní vůle). K Milošovi se dostala informace, že Luboš Btrabec je ženat a vlastní dokonce již i potomka, což bylo stvrzeno dvěma Myslivci...
V následujícím období do konce roku čeká kapelu již jenom Silvestr a pak celý leden volno až do 31.1. (to nás čeká Všedělnický ples).
31.12.1980 - Opatov: za moc to nestálo, hlavně na nás kašlali pořadatelé. Jinak bylo 'veselo' - Luboš Brabec dostal zákaz činnosti od manželky, tak za něj šoupal mixem Ríša Poama.
10.1.1981 - Moravské Budějovice: neočekávaně jsme hráli v MB na mysliveckém plese. Šli jsme za slušňáky a všichni byli ve kvádrech.
Díky pořadatelům jsme si občas připadali jako na Sahaře, ale pořádající soudruh Říháček byl s námi navýsost spokojen. Dostali jsme echo, že se máme v březnu zúčastnit přehrávek a beatové ligy, takže bychom se měli činit... Zábav máme až do dubna habaděj, takže přes víkend se nebudeme nudit.
31.1.1981 - Třebíč: Velice nás zarmoutila chyba, kterou nám strana (KSČ) způsobila tím, že na plakátech a do novin nás označila jako WATT 'B'. Taky se k nám doneslo, že min.sobotu hrál v Panské Lhotě WATT 79 z Jihlavy. (2007: 'No jo kraj... - Třebíč u Jihlavy...') Všedělnický ples proběhl snad k obecné spokojenosti, i když se pořadatelé nějak moc nesnažili. Nedošlo k žádnému incidentu a líbil se i nový kus od Beatles - Perný den. I když jsme utratili majlant za tombolu, k vylosování jsme se nedostali...
7.2.1981 - Panská Lhota: opět vzplála světla stroboskopu při 'Startu' a už se vařilo! Je zajímavé, že v takovém místě jako je tato Lhota se tak výborně a v pohodě hraje! Taky si zde s námi zazpíval Venca Bartoš (Prezence, Tytus, Marathon, Fru-fru...) Perný den. Za týden opět zde, ale už je nejvyšší čas začít zkoušet!
14.2.1981 - Panská Lhota: přijeli jsme si jako profíci k postavenému aparátu. Za světla si tentokrát sedl Venca Bartoš, jelikož Sparks (Mirek Gric) musel na vojenské cvičení (2007: to tak holt chodilo). Až do půlnoci vše klapalo, ale pak zase došlo k jedné roztržce a tak bylo do konce zábavy po náladě. Na soudružskou návštěvu jsme přivítali Privilegium (Puls).
21.2.1981 - Hartvíkovice: pořadatelé chtěli, abychom hráli na galérce, což jsme odmítli... Jednalo se o jednu z mála zábav, kdy nedošlo k výměně názorů. Vrchní 'světlonoš' Sparks se nám vrátil z vojny. Zde bylo zatím vypito nejvíce vína ze všech doposud absolvovaných zábav, z toho polovic svařáků. Aparát tam zůstal do dalšího dne, domů jsme jeli jako páni osobákem kouzelnou zasněženou a kluzkou krajinou - a ještě jsme na to viděli!
22.2.1981 - Dlouhá Brtnice: naše první čaje! Díky počasí - stavu silnic jsme přijeli později. Na začátku nás obtěžoval opilý předseda MNV (2007:obecní úřad), který na nás 'čekal'... Miloš se o přestávkách učil na zkoušku z matiky (ta se stejně nepovedla - holt RNDr.Slatinský...), Leoš a Vláďa ztratili hlas z nachlazení, jinak zde byla vynikající obsluha dvou pořadatelek. Tyto čaje bez světel a zvukaře se vydařily!
28.2.1981 - Vladislav: z počátku jsme měli obavy z počtu lidí na tak malý sál-bylo totiž úplně narváno, leželo a sedělo se i nazemi, kde to šlo se tančilo ve vší počestnosti! Vláďa hrál s vypětím sil-s horečkou.
7.3.1981 - Příštpo: měli jsme zpoždění s příjezdem (Vláďa a Miloš s antibiotiky). O rvačky zde nebyla nouze (hned po 6-ti písničkách). Na návštěvě byl Hans s Liborem Mejzlíkem a pomohli nám s nějakým tím pivem, které jsme díky nemocem nemohli konzumovat obvyklým způsobem. Kulturák stál za... - byla zima!
14.3.1981 - Kouty: velký kulturák nás nepřekvapil tak jako to, že jsme měli hrát na minipódijku, když na velkém jevišti seděli návštěvníci. Zvukově to nestálo za nic, vše šlo z jedné koule. Rekordní počet lidí znamenal, že kvantita předčila kvalitu. Aparát nám vezl špinavý náklaďák bez plachty...
15.3.1981 - Dlouhá Brtnice: jaro nezapůsobilo jen na nás, ale i na návštěvníky, z nichž někteří nabyli velké síly ke rvačkám o které nebyla nouze. Už už jsme se chystali ukončit a odjet, ale najednou se to zklidnilo. Nervy s nedělní účastí Miloše na čajích asi nestojí za to- asi všechny nasmlouvané čaje odřekneme.
20.3.1981 - Slavice: bicí byly po převozu z Brtnice v hrozném stavu. Pavel ztratil hlas. Japato dopadne zítra?
21.3.1981 - Slavice: o 100 lidí přišlo víc než předešlý den, ale bylo mrtvo. Pilo se normálně ale Jirka Toman to přepískl, takže málem neviděl, ale protože ke konci vystřízlivěl, troufli jsme si i na 'Dech'. Jarda Heralecký si s námi zazpíval Perný den a Ptáky když kroužkujou... Na závěr se po čase přišli podívat i příslušníci (2007:Policie).
22.3.1981 - Dlouhá Brtnice: poslední čaje. Cesta byla pro některé úmornější než jindy (močák není bezedný). Lidí bylo dost. Pavel se předvedl coby tanečník-akrobat. Další čaje byly tedy z rodinných(studijních) účelů zrušeny. Při cestě zpět Pavel 'opláchl' co se dalo (bicí, zesilovače). Oprávněné obavy z následujících přehrávek nejsou na nikom znát - už za týden...
28.3.1981 - Třebíč: ráno jsme přivezli k Donu aparát. Jako první hrál nějaký 'Swing-Flowers' a po nich tam už nikdo nebyl, jen my (měli jsme jít jako třetí), tak jsme měli překvápko. Komise si vybrala Šaty, Víme, Cassiopeu a Pro pláč nevidím. To poslední již nepožadovali. Každopádně 'TAK DOBŘE' jsme snad ještě nikdy nehráli. Pavel po ránu nemohl zpívat - falzet se mu chvěl,  Miloš  pokazil Šátky, Leoš hledal na krku basky správné místa, ale výsledek nás překvapil: 70%!!!
Další přehrávkáři (Puls-Privilegium = 60%, Svit (Crystal) = 60%+10. No, večer bude krušný (2007: Krušovice tehdá ještě nebyly).
28.3.1981 - Klučov: zábava až na běžné hádky dopadla dobře. Leoš prohlásil, že v květnu hraje naposledy. Miloš se při cestě na zábavu nechtě ušpinil tak, aby mu pak Renata Poamová pomohla tento problém vyřešit, z čehož vyplynuly pozdější vztahy...
4.4.1981 - Koněšín: na jevišti nás překvapila kromě jeho velikosti pěkná freska a zejména kumbál 'místnost pro účinkující', kde jsme se cítili jako doma. Kvitovali jsme též přístup pořadatelů ohledně zásobování občerstvením - nouze nebyla! Na návštěvu přijel Puls, Jirka Toman se zase víc podíval na dno a tak jsme se s 'Dechem' zase předvedli. Vláďa s Leošem spolu nemluví (2007: tato vlastnost ohledně vztahů mu zůstala obecně dodnes) a celková nálada spěje k rozpadu kapely. Musíme doufat v zítřek (2007: jako v Rusku), i když Miloš 'vyřadil' 2 blány z provozu. Při cestě domů jsme zažili moment, kdy jeden 'výroste' z Třebíče ve snaze dostat se s námi domů vyskočil na zadní čelo Avie a tam se držel cca 4 km - do doby než jsme jej přijali mezi sebe. Byla to vypjatá situace...
Následuje volná sobota - 'co to je?' (od 31.1.1981 do 4.4.1981) 2x, 3x hrajeme týdně...
17.4.1981 - Třebíč: byli jsme zvědaví jak na kvantitu lidí, tak na kvalitu našeho aparátu v takovém sále. Lidí bylo dost, ale ten zvuk - hlavně zpěv - chrčivá hrůza - horror! Zde jsme poprvé použili umělou mlhu - dusík, který ale byl po krátké efektu hned pryč. Vláďa přijel ze služební cesty 5 minut před začátkem a spolu s Leošem si snad načas odpustili vzájemné slovní potyčky, když Leoš prohlásil, ža bude hrát minimálně ještě jeden rok. Ukončit produkci jsme museli ukončit o hodinu dříve, celá produkce trvala tedy pouze 3 hodiny...
Očekávali jsme návštěvu všech složek (VB, OKS i ONV), neboť byli naši zástupci přizváni na koberec OKS v důsledku stížností na Watt ze zábav (stálé opilství, výbojná světla, atp.) Na koberci se vše vysvětlilo kupodivu k naší spokojenosti, zastal se nás dokonce i zástupce ONV s.Říháček. Navíc nás pak překvapil zápis z tohoto jednání, kde byl Watt80 sice očištěn a zároveň byl kritizován s.Přibyl z OO VB Okříšky (za Kněžice a Kouty), který si na nás úředně stěžoval, ale na závěr zápisu nám byly dány výborné rady:
1. změnit repertoár
2. vylepšit zevnějšek členů skupiny
3. omezit světelné efekty
4. hrát potišeji
Nepochopili jsme postup OKS, které se z této kauzy dostalo jednoduše bez toho, aby stálo za námi (a nejen Watty) (2007: s dnešními zkušenostmi bychom to ani tenkrát nečekali...)
Po pěti měsících jsme si konečně ještě před Hájkem udělali 2x zkoušku = 3 nové písničky (už bylo taky na čase...)
18.4.1981 - Koněšín: nebyli jsme zrovna nadšeni, že hrajeme opět v té skoupé obci, ale bylo nám slíbeno, že se polepší. Na začátek nám dodali 5 l vína a 7 piv, pak ale 2 hodiny nic. Když jsme na sále potkali pořadatelku, která se o nás měla starat a dožadovali se dalšího občerstvení, zeptala se znovu 'Komu?' a divila se že by někomu měla něco donášet. Ke konci zábavy se to trochu zlepšilo a můžeme ji zařadit mezi ty z nejlepších. Srandy kopec, bez hádek, hraní nám šlo, atmosféra jak na jevišti, tak na sále výborná!
19.4.1981 - Koněšín: další den-v neděli byla již návštěvnost lepší, ale ne na škodu. Na návštěvu přijeli Mijovičovi starší a pan Mijovič si s chutí zatancoval nejen se svojí chotí, ale i s Hanou Krausovou (která na to bude asi ještě hodně dlouho vzpomínat). Když jsme chtěli končit, lidi nás nechtěli pustit (5 minut pískot a 'šajbu') - konec měl být v 19:00. Potom skákali po kelímcích, které přitom dělaly 'krásné' zvuky.
Po příjezdu do Třebíče jsme ještě navštívili vystoupení Ronáty na Alfě, která nás všechny ale zklamala (už dávno).
20.4.1981 - Velikonoční pondělí: až na Brabčáka, Jirku Hnízdila a Sparkse jsme my všichni ostatní, společně s našimi nejbližšími příznivci, navštívili vypráskat mnoho zadečků, prdýlek a zadnic. To kdo, kde a kdy odpadl není slušné uvádět, ale všichni se zuby nehty snažili vydržet až do závěru velikonočního pondělí. Pomlázku jsme měli 1,5 m dlouhou, plnou pentlí.
25.4.1981 - Výčapy: k naší startovací rampě, kterou byla po celé aktivní období Alfa, pro nás přijeli opravdovou hasičskou Avií, kam jsme se nakonec namačkali. Až nás dovezli do Výčap, jeli pro aparát, ale protože se ho tam vešla cca 1/3, pan Outrata pohotově a ochotně vyhověl naší prosbě a pomohl dovézt zbytek. Díky blízkosti Výčap od Třebíče navštívilo zábavu dost známých 'individuí', takže o rvačky nebyla nouze. Zarmoutilo nás, pořadatele a další slušné návštěvníky to, že jsme kvůli tomu museli o hodinu skončit dřív. Obsluha byla vynikající, ale na Panskou Lhotu nikdo nemá!
2.5.1981 - Trnava: Miloš má potíže s hraním (škola-rodiče). Již od 18-ti hodin putovala proceství lidí z Třebíče plně zásobená. V 19:00 již nebylo místo k sednutí. Hrálo se docela dobře, ale zase zlobil aparát pro Vláďu a zpěv. Informace pořadatelů, že je v KD pro 500 lidí ve skutečnosti 720 lidí zněla neuvěřitelně. Pití bylo zpočátku pomálu, zato v 1:00 nám dodali basu piva. Pořadatelé byli nad míru spokojení-no a my? Pavel odzpíval posledních 6 skladeb s krevními podlitinami (2 na krku)...Na zábavě se uvedl nový zvukař Borek Franc, který zastupuje Brabčáka kvůli jeho rodinným problémům.  Ach jo, zase ty problémy s cestou nazpět!!!
Plánovaná zábava v Brtnici byla odvolána kvůli možnému poškození vlajkové výzdoby (9.5.) chuligány.
Zajíždíme asi zatím nejdále - do Litovan.
16.5.1981 - Litovany: cesta v 'hasičáku' byla utrpením- dojeli jsme přiotráveni výfukovými plyny. 'Sál' nás překvapil: 6x18 m. Pavel nemohl dobře zpívat a vůbec to byla divná zábava, při které bývalá škola málem spadla, jak se za rytmu bicích vše chvělo.
Nyní nás budou čekat 2 zábavy: Stonařov a Pocoucov. Do Stonařova vypravují pořadatelé autobus, takže s námi pojede hodně lidí z Třebíče.
30.5.1981 - Stonařov: De Luxe autobus nemohl dlouho najít v Třebíči Alfu. Nakládání aparatury bylo příšerné a nakonec nás jelo celkem 20 lidí. Sál v novém kulturáku nás překvapil svojí velikostí a byli jsme rádi, že nám Perzeus půjčil navíc 2 zpěvy. Sparks pořídil nové echo, které dobře šlapalo. Obsluha se snažila. Leoš a Standa Kraus slavili narozeniny a Leošovi bylo oznámeno, aby nadále nepočítal s členstvím ve Wattech. Náhradu jsme našli v podobě Petra Bouzka (Pekelníci, Verze 2), který má prý na to Leoše nahradit.
Důvodem Leošova odejití měly být neustálé hádky a jeho přístup ke hře a spoluhráčům.
Jirka Toman oznámil svoje ukončení hraní hned po příští zábavě. Čeká nás tedy velké zkoušení s novou basou! Jeden by ani nevěřil, co se za jednu zábavu změní! Jak to vypadá zeštíhlíme se z osmi na sedm a pak na šest?

První zkouška s Petrem se konala bez Miloše (zkoušky na VŠ) . Po dvou dnech byla další, zase bez kytary Jirky Tomana. Bylo ale vidět, že je Petr vynikající hráč a chápe náš repertoár jako profík (za 2 zkoušky již hraje většinu písniček zpaměti). Stále zvažujeme, zda mít či nemít zvukaře - že by vše obsluhoval Sparks? Po druhé zkoušce jsme měli 25 kousků.
V Třebíči a okolí se vyskytují zvěsti o rozpadu skupiny a o zákazu hraní. Pomluvy se zatím nevyskytují.
V poslední době je problém s ozvučením bicích, Pavel by měl 'pořídit nový zpěv'. Pak by snad mix mohl sloužit i bicím, protože současně se zpěvem to chrchlá a vrní. Jirka Hnízdil a Vláďa Mijovič mají v plánu co nejdříve pořídit comba.
Staronové Privilegium - PULS hráli ve Starči na koupališti svoji 1.zábavu po přestávce: 1200 lidí!
26.6.1981 - Pocoucov: první zábava s Petrem se vydařila - až na nějaké malé chybičky, což se již příště jistě nestane! Jirka Hnízdil hrál na aparát Ivoše Veškrny (asi to odkoupí). Rozloučili jsme se s Jirkou Tomanem. Až na 2 vyřizovačky v publiku, kterého se díky počasí moc nedostavilo, proběhla zábava ke spokojenosti. Dopravili nás z Ptáčova, kde jsem stále zkoušeli (měli složený aparát) hasičákem po polňače, zpět raději již po silnici přes Třebíč.

Zábav je na srpen, září i říjen již několik nasmlouvaných.
V Ptáčově jsme kvůli plánované zábavě museli vyklidit sál, zábava se nekonala. Nesnadná práce s vynášením aparátu do kanceláře MNV byla nanic. Jirka má nakonec nové combo 40x40 cm a je spokojen. Vláďa prý bude mít do srpna to samé. Petr se v tom shlédl a shání to samé, Pavel..., Miloš...
11.7.1981 - Pozďatín: přijela pro nás 'hasičská kačena' a cesta se nám, až na to vedro, líbila. Petr dorazil (prý) pěšky z Koněšína. Ze začátku bylo málo lidí, ale později se KD naplnil. V pěti se hrálo dobře, zábava byla bez rvaček a zvláštních událostí.
31.7.1981 - Trnava: Pavel a Petr přijeli sólo, ostatní osobákem pořadatele. Vláďa měl nové combo Celestion Silver. S takovou návštěvou jsme nepočítali. Pavel, který přijel hodinu před začátkem rovnou z dovolené, tentokrát omezil svoje taneční kreace na pódiu. Petrovi odešla již po třech skladbách pojistka v zesáku. Vše ale pak již bylo v pořádku, až na ty 'zpěvové bedny'. Bylo na nás poznat, že jsme 3 týdny nehráli, zato teď pojedeme každý týden až do 12.9. a pak čeká Jirku vojenské secvičování. O kvalitě výrobků fy Rolland jsme se přesvědčili, když Vláďovi spadl z více jak 1 metru Phaser a finguje. Borek si přivedl na zábavu 2 Slověnky a tak jsme podpořili přátelství mezi národy v rámci federace. Zábava bez rvaček, ke konci se slabší obsluhou.
1.8.1981 - Vladislav: jeli jsme na dvakrát osobákem s přívěsem (p.Vavera). Ještě v 19 hod.bylo strašné vedro, takže jsme chystali aparát svlečeni do půl těla a do začátku zábavy vyžahli 15 piv. Z dovolené v Bulharsku se vrátila Lenka Ferdová a dovezla nám kromě opálené černošky (tak vypadala) i Rakiji (i ta byla dobrá). Petrovi odešel zesák, tak hrál společně s Jirkou na jeho. U mixu shořela pojistka - stále se něco s... - kazí.
7.8.1981 - Studenec: Miloš měl jet do Maďarska, ale protože to prý nakonec padlo, zábavu vzal. Jenže pak to zase nepadlo, takže do 23:00 hrál a pak za něj nastoupil Zdeněk Sýkora z Náměště (Kardinál). Na zábavě se po dlouhé době nikdo z kapely nepřiopil. Hned po přípravě aparátu jsme byli pozvání na 1.večeři (řízeček). Tentokrát zase odešel koncák a blána na rytmičáku. U 'Outratovců' se nám prý říká 'šuvady, šuvady'!
14.8.1981 - Pyšel: historická Tatra pro nás na Alfu ani nedojela a zůstala trčet v kopci pod Alfou. Nechali jsme ji vychladnout a mezi tím volali do Pyšela o pomoc a zkusili pak sjet alespoň k poště. Dojeli jsme nakonec až pod Velkomeziříčskou a po dalším chlazení až k nádraží ve Vladislavi, kde jsme se 'přeložili' do osobáku a do Žuku. Borek zjistil, že nechal klíč od kulturáku v Ptáčově doma (aparát), a Žuku došel benzín. Do Pyšela jsme tak dorazili ve 20:20 a už ve 20:45 jsme hráli! Ve druhé skladbě odešel Petrovi zesák (dtto Trnava). Pořadatelé nám nakonec půjčili koncák. Pavlovi se zpívali moc dobře, hráli jsme skoro do tří do rána. Aparát se převážel jen do Smrku. Škoda, že jsme neměli sebou foťák. Fotka, jak jsme tlačili u Vladislavi náklaďák do kopečka s textem 'Watt 80 jede hrát na zábavu' by jistě obohatila naši fotogalerii!
15.8.1981 - Smrk: pořadatelé pro nás přijeli Roburem, který jsme jim opravdu záviděli. Před produkcí jsme si 'kopli' na sousedícím hřišti. Pak jsme chtěli začít hrát a Pavel zjistil, že má nefunkční mikrofon (konektor). Za Milošem přišel hoch (prý z konzervatoře) s požadavkem, zda by si nemohl o přestávce něco zkusit na bicí. Byla z toho pak i 1 písnička, ale pro velký neúspěch byl odejit. Mistr se nám pak odvděčil hozeným pohárkem po Pavlovi, který jej před tím z pódia násilím pakoval. Hned jsme přestali hrát a pořadatelé museli zasáhnout - odtáhli ho na hřiště a už jsme o něm pak nevěděli. V době večeře nás navštívila naše stará známá Bufina a hned nám s ní pomohla. Domů nás jelo 'o trochu' víc.
Vláďa další den po zábavě ve Smrku na plovárně prohlásil, že ho ten alkohol pěkně nadlehčuje. Pak si dal pivo a to ho zase potápělo, tak šel raději na minigolf.
29.8.1981 - Studenec: Vláďa měl po účasti na svatebním veselí (Jurkovi - 'Svačina'), ale přes to se cítil skvěle. Do Studence jsme přijeli dost brzo a hladoví. Využili jsme přítomnosti kolotočů a po přípravě aparátu na pódiu (2 plechové pokřivené vlečky), jsme vyrazili svým partnerkám něco vystřelit, abychom pak mohli ohrožovat nejbližší příznivce míčky na gumkách. Zábava začala dobře, ale jako v poslední době pokaždé následovaly poruchy aparátu. Milošovi se protrhla fungl nová blána na rytmičáku a jak byl touto skutečností 'rozveselen', tak si udělal 'malou' dírku i do blány spodní. Od 21.hodiny začala být strašná zima, pořadatelé se nestarali a zapomněli na večeři a i nálada byla skoro na bodu mrazu. Ve Studenci máme hrát ještě jednou za 14 dní, tak se vše snad zlepší! V týdnu má být zkouška - 3 nové kusy a 1 staronová.
Zkouška dopadla dobře, akorát byla bez Petra, který měl odpolední směnu.
4.9.1981 - Ptáčov: přesně v 17:00 byly u Alfy přistaveny 2 osobáky, v 17:15 jsme už v Ptáčově ještě jednou přejeli nové kusy. Tentokrát skoro nikdo nepřišel - že by krach na 'burze Wattu?' - no uvidíme zítra ve Vladislavi. Na návštěvě novomanželé Jurkovi. Jinak klidnější zábava po dlouhé době bez poruch a spěchu. Nové skladby se líbily.
5.9.1981 - Vladislav: Miloš dorazil na Alfu o 5 min.později, tak musel čekat až do 19-ti hod. na 2.(ženskou) várku odvozu. Byli jsme tedy zvědavi na návštěvu, ale i přes to, že ve Starči hrál Puls, to ušlo. Na návštěvu přijel býv.zvukař Hans- jak to dopadlo je vidět ve fotogalerii. Zahrál si s námi i Jarda Heralecký. Po dlouhé době jsme fotili a hrálo se s chutí. Zajímavostí je, že stále časteji objevují sběratelé ohraných paliček - Miloš jich má dostatek - že by nová sběratelská vášeň?
11.9.1981 - Dlouhá Brtnice: na uvítanou nás pořadatelé pohostili pivem, vínem a bowlemi. Zábava bez rvaček a se spoustou přízniců z řad dámské části publika.
12.9.1981 - Studenec: jeli jsme Avií 15 a pěkně jsme si ještě před zábavou zaimprovizovali. V průběhu zábavy přišel za Pavlem pořadatel s žádostí o hlášení (právě jsme hráli Cokoliv chcete od StatusQuo). Mezi jednotlivými slokami jsou pauzy, které Pavel někdy úmyslně prodlužuje. A tak se při jedné takové pauze najednou ozvalo: 'Karásek má jít k pokladně!' a Pavel vzápětí pokračoval jakoby nic v anglickém textu. Pavel s Milošem řešili partnerské rozepře, které se projevily na kvalitě jejich výkonu. Miloš byl čerstvě ostříhán (vojna na VŠ), následován na příští zábavě Jirkou (voj.cvičení). Okolo půlnoci se na zábavě objevili svatebčané, kteří si 'odběhli' z nedaleké svatbami vyhlášené hospody.

Jirkovi (jako kapelníkovi) volali do práce příslušníci (dnes Policie), konkrétně nějaký soudruh Štancl, že nám (a Pulsům) stejně to hraní zatrhnou, že se on o to bude hodně snažit. My totiž můžeme za to, že do Studence na zábavu přišli jako první 3 mladíci (jednoho museli ti druzí podpírat), kteří šli asi právě z hospody, kde kvůli naší zábavě pili přes míru, aby pak kvůli našemu hraní na zábavě dělali výtržnosti. Ano, hudba může za výchovu takové mládeže!
26.9.1981 byly v Trnavě přehrávky, na které jsme se jeli mrknout kvůli aktuální konkurenci. Vláďovi bylo nabízeno místo v porotě, které ale odmítl.

26.9.1981 - Koněšín: jeli jsme napůl Žukem a osobákem. Jirku jsme nemohli sehnat (ještě neexistovaly mobily) a tak dorazil z voj.cvičení v náměšti stopem a pěškobusem ve slušivé uniformě. Během zábavy opět zlobila technika. Na soudružskou návštěvu dorazil Puls a L.Outrata. Ke konci sice již nebylo co pít, ale všichni měli dost.
10.10.1981 - Klučov: oficiálně 50.zábava. Jeli jsme opět autobusem - jako umělci (to komentoval Pavel)! Standard bez větších technických problémů. Někteří po zábavě naklopili lahev a pak klopili.
17.10.1981 - Vladislav: jeli jsme speciální červenou 'sanitkou' Š1203. Miloš přijel rovnou ze svatby kamaráda a podle toho taky vypadal. Léčba probíhala ze začátku nealkem, pak již zase alkem. Jako host Mirek Uhlíř (Puls). Pavel tvrdil, že tato zábava byla velká show. Po zábavě našel Pavel svůj stojan na mikrofon ve formátu U namísto I. Petr to ihned jako silák-odborník narovnal.
18.10.1981 - Horní Újezd: jeli jsme hasičskou 'Kačenou' a Š1203. Pohodové čaje s návštěvou Pulsů. Tentokrát již Milošovi nepadaly paličky tak často jako den před tím... Po čajích se 'pokračovalo' na Alfě tak, až jim obsluha odmítala dále nalévat. S Pulsy se domluvilo tentokrát sportovní klání - fotbal - s termínem 8.11.1981 na hřišti za školou dnes na Václavském náměstí.

Po dlouhé době byla sobota 24.10.volná (a na dlouhou dobu až zase nebude). I přes to, že byla pracovní
(tehdy to tak občas chodilo a nahrazovaly se tak některé svátky), pro nás byla svátkem, neboť jsme měli zkoušku (2 nové kusy). Podmínky pro zkoušení nebyly právě idylické-zima. Při cestě do Ptáčova nás zastavila u Horáckého autodružstva silniční kontrola. Řidič - Jirka neměl občanku (voj.cvičení), ani vycházkovou knížku (doma v uniformě), ale alespoň řidičák. Poté co si jej příslušník prostudoval a podíval se na pneu, sdělil nám, že máme zapnuty jen obrysovky a že děkuje. Podávaje mu řidičák zpět si Jirka všiml, že to není jeho, ale otce. Důležité je, že to nikomu nevadilo! Po delším hledání nám pak Jirka ukázal na naše naléhání vlastní oprávnění k řízení, ze kterého na nás koukal nějaký 14-ti letý klouček.
Večer se část kapely sešla na Alfě, kde jsme užívali kulturu se skupinou pana Vláška, se kterou si Pevel musel zazpívat, což u nás vzbudilo ne příliš obdivné reakce a vyústilo to ve výměnu názorů mezi Pavlem a Vláďou.
30.10.1981 - Ptáčov: jeli jsme jako páni dvěma osobáky. Ještě před začátkem jsem si stihli přehrát ony 2 nové kusy a 'zajamovali si'. V 19:00 tam ještě skoro nikdo nebyl, ale na dvacátou bylo již plno tak, jak v Ptáčově snad ještě nikdy nebylo. Tentokrát jsme ani už nemohli dojíst večeři, i když to byl docela dobrý páreček. Zpět jsme vezli stopařky - Kuželky.
31.10.1981 - Budišov: jeli jsme plachtovým Roburem, Miloš přijel až na začátek. Sál se nám moc nelíbil, zato pestré zákulisí svádělo k zajímavým 'prohlídkám v páru'. Měli jsme hrát od 19:30, ale Pavel se laskavě dostavil k naší všeobecné radosti až ve 20:00. Lidí bylo dost a hlavně ženské populaci se to (hlavně Pavel) moc líbilo. Ten nešetřil autogramy na předloktí a hlavně něžnými pohledy z pod přivřených víček očiček alkoholem postiženého člověka. Do 23.hodiny to jakž takž šlo, ale pak se začali Pavel s Jirkou trochu potácet, Jirka nesvedl jednoduché sólo a Pavel zpíval chvílemi falešně, zejména ohrožoval kolemhrající stojanem mikrofonu  (Sparks to odnesl boulí) a málem spadl z pódia. Ten, kdo navštívil o přestávce WC účinkujících v suterénu zázemí jeviště, byl pak ohrožen padají sprchou něčeho nepřístojného, pocházivší od dvou autorů ohnutých přes zábradlí za jevištěm... Aby se Pavel dostal do formy, na nátlak kapely si šel zaběhat na nádraží a zpět. Po zábavě nakládali aparát jen Miloš a Borek, ostatní měli jiné priority (Vláďa s Jirkou děvčata, Pavel kácení řad sedadel, Sparks sháněl víno na cestu, Petr spěchal za svou Janou bez rozloučení externě).
V Roburu se pak Pavel neudržel na žádné židli (a že jich vystřídal!), a v Třebíči u Prahy, kde jej řidič chtěl vyložit, udělal něco jako první muž na Měsíci: vykročil. Možná měl otřes mozku, protože asfalt je tvrdý, u autoškoly pod Alfou si pak 'ustlal' ve středu vozovky, odkud jsme jej do příjezdu prvního vozidla odstranili...
Tak takhle by to nešlo!!!!
7.11.1981 - Hodov: K Alfě přijela v 17:30 Avie, my nalezli na korbu na lavičku, holky k řidiči a ten koukal co se děje! Přijel totiž ze Studence pro 4 jiné pány muzikanty.
Pořadatel pak přijel dvěma osobáky, jeden s vlekem do kterého a do kufru jsme vše narvali. Druhý, který měl polámané zavírání okénka vezl nás (ale nám zima nebyla...) V KD netekla voda, ale na dvoře byla nezamrzlá pumpa (venku -5 st.C). Akustika sálu byla dobrá, Pavel si ji pochvaloval. Na nás a pořadatele přijela kontrola z OV SSM (2 ks dívek) a asi to dopadlo dobře - v pekle dostali silnější občerstvení! Během večeře se nám vnutil cca 17-ti letý varhaník, kterého nechala holka a proto brečel  a vykřičel si - chudáček, aby jí mohl zahrát během siesty 'její' písničku. Sparks sháněl po kapele 4 Kčs - prý pro dámy na chlast.
Momentální zaznamenaná situace 00:40 (
jo tenkrát videokamera ještě byla hodně daleko...):Petr kouří a kouká do blba; Jarka Mijovičová.s Lenkou Ferdovou jsou ponořeny do vzájemného rozhovoru; Borek kouří a kouká tam, co Petr; Vláďa pospává a baví se se Standou Krausem; nyní se Petr s Pavlem baví vesele (po večeří) se svými známými;a Miloš píše a píše.
Tak a teď 00:53 půjdeme zahrát další kolečko.
Tato zábava se pro nás nakonec stala odstrašujícím případem, kam až to pořadatelé mohou dotáhnout: Po ukončení zábavy probíhalo vše v normálu až do doby, kdy Jirka vyrazil pro peníze.Tam mu totiž odpočítali 200,- za konzumaci alkoholu (0,5 l RUMu, 8 prcků Vodky, po večeři jsme místo kávy dostali 1x velký Slovignac a 2x velkýho RUMa). Hádat se nemělo cenu, navíc se na jevišti sešli pořádající Hodováci, kteří protestovali proti námi požadovaným 1.007,- Kčs bez odvozu a prováděli ovace skupině VEGA, která prý bere 600+100 za odvoz.
Ještě chvíli konzultací a došlo by k inzultacím s dohrou u VB a v nemocnici.
Alespoň víme, kde již hrát nikdy nebudeme!
Vidět ještě jednou tu nenávist (zábava se dle našeho mínění vydařila) a slyšet ty kecy...Měl jsme sto chutí v pondělí posla tu vydělanou stovku na účet SSM Hodov. Argumentace o výpočtu naší odměny zde prostě nenašla živnou půdu-asi jsme nebyli v Hodově, ale v u Tatarů.
8.11.1981 - Třebíč - hřiště za ZDŠ nám.Osvobození (dnes Václavské) - velký footbalový match WATT80 versus PULS:
v době, kdy měl být začátek utkání odpískán (14:00)jsme byli připraveni, ale až ve 14:15 přijela Houdkova 600-trojka s přivezla bedny, mix, magič, mikrofon a také Zboždu a Hada. Až ve 14:45 dorazili ostatní - už to vypadalo na kontumačku! Rozhodčím byl pověřen pan Mijovič st.
Pavel (ještě při tréninku) špatně šlápl, ale bohudíky to pak rozchodil. Asi 10-15 min. prvního poločasu hrál Puls bez jednoho hráče (byl si chystat pozici ve špitále). Dali jsme 1 gól a až se dostavil, dal Pavel druhý. Další 2 dal Vláďa a v poločase byl stav 4:1 pro WATT. Po přestávce s občerstvením (RUM) se pokračovalo a za stavu 5:2 to vypadalo jasně, alespoň pro diváky (cca 60). My jsme ale cítili, že nám síly odcházejí a tak v poslední minutě byl stav 5:5. Penalty díky Petrovi v Bráně a Jirkově penaltě 1:0 pro nás. Sparks to už ke konci fyzicky nevydržel a tak někde něco 'pohodil'. Po utkání jsme šli učinit vyhodnocení na Alfu, kde měl být připravený stůl pro 15 lidí, ale díky komunikačním šumům byl připraven stůl pro lidí 10. Proto jsme se jako papaláši přemístili šestsettrojkou postupně na Don. Tam padla naše výhra - sedmička Hanácké vodky a 3 litry Rumu. Pavel si nakonec za špatné našlápnutí vysloužil na 3 týdny sádru...
3.11.1981 - Čáslavice: Honza a Miloš jeli Vláďovým autíčkem. Pršelo a sněžilo, takže bylo všechno navlhlé. Pavel se sádrou vyváděl skoro jako bez ní. Vláďa hrál na nové Yamahy - paráda! S PULSama, kterých část dorazila jsme si ukazovali modřiny ze zápasu. Pavel ke konci měl 'trošku' problém s intonací (cigareta se mu podařila zapálit až na 5.pokus). Jirkovi odešel zesák a po dlouhém klidu, pořádná hádka!
14.11.1981 - Klučov: opět jsme cestovali autobusem (točil se 2x). Hned od začátku bylo co dělat - Jirkovi to zase nefungovalo (na problém ale přišel Vláďa), pak to nešlo Petrovi a nakonec Vláďovi. Konec dobrý, všechno dobré. Okresní hygienická stanice nám zase přijela změřit zvuk (průměrná hladina 107-108 dB) ve 125-ti MHz, což je prý dost a měli bychom se nad tím zamyslet... (cože to říkají?!). Po celou zábavu byla pohoda, PULS opět na návštěvě (hrají vůbec ještě?), ale ke konci se objevila únava. Ráno to už klouzalo a kupodivu Hans (který zastupoval uprchnuvšiho Borka) nespadl s přehozeným koncákem přes rameno a statečně s ním doputoval do 'skladu'. Vláďa asi sněd něco špatnýho a tak se mu udělalo v Ptáčově zle. Když pak seděl v autobuse vedle Petra s kapucí na hlavě , vypadalo to tak, že sedí otec se synkem...
20.11.1981 - Třebíč-OKM Hájek: Okresní klub mládeže pořádal 'Mladou píseň'. Okresní kolo mělo i naše 'želízko v ohni' v podobě Pavla. 2 dny před soutěží měl Pavel teprve zkoušku s doprovodnou kapelou SWING73 (jo, tenkrát se mu o televizi možná ani nezdálo...). Po zkoušce byl nadšen, jak se mu výborně zpívalo. Vystupoval jako čtvrtý a my jej jednomyslně zvolili do divácké ankety. Zpíval Vyznání (Pavel Novák) a Moudrý Muž (Uriah Heep) na 1*. Nebylo co řešit, pro nás to bylo jasný! U zpěvaček jsme volili Ivanu Zerzánkovou. Jaké bylo ale naše překvapení, když ředitelka Okresního kulturního střediska Bedřicha Václavka Helena Nosková (dnes Slunko) vyhlásila jako vítěze mladého zpěváka Janíka (dle nás nic, moc). Dle našeho závěru bude Pavel už na Mladou píseň asi moc starý!